Kamerové systémy 2017-11-03T17:09:55+00:00

Kamerové systémy

Analógový kamerový systém (CCTV)

Je jednoduchý systém zložený z analógových kamier, kabeláže, záznamového zariadenia. Jeho výhodou sú nízke zriaďovacie náklady. Rozlíšenie kamier je zhruba okolo 0,4Mpx.  Nevýhodou je obmedzené rozlíšenie podľa normy PAL/NTSC, jednotlivé komponenty systému sú závislé na záznamovom zariadení, pri výpadku záznamového zariadenia je kompletný bezpečnostný systém vyradený a na CCTV sa nie je možné pripojiť

HD-TVI alebo HD-CVI kamerové systémy

HDCVI alebo HDTVI je ideálne riešenie pre prechod z analógového systému na novú technológiu, ktorá prinesie až 5 násobný detail. Hlavnou výhodou je využitie existujúcej kabeláže a obmena iba kamier a záznamového zariadenia. Kamery podporujú rozlíšenie HD a Full HD. Navyše nová technológia podporuje UTC funkciu, ktorá ponúka možnosť vzdialeného nastavenia OSD menu a ovládanie PTZ po koaxiálnom kábli.

IP kamerový systém

Výhodou IP kamier je že umožňujú snímanie obrazu vo veľmi vysokom rozlíšení. Digitálny obraz môže byť prenášaný spoločne s napájaním po jednom UTP kábli do sieťového záznamového zariadenia. Rozširovanie kamerového systému je zjednodušené využívaním sieťových prvkov. Obraz z IP kamier je teda možné prenášať bez degradácie na veľké vzdialenosti, alebo za pomoci bezdrôtovej technológie. Ponuka IP sieťových kamier zahŕňa širokú ponuku prevedení, ako sú kompaktné, dome alebo PTZ kamery.

Cenová ponuka na kamery

Špecializujeme sa na dodávku a montáž kamerových systémov, ktoré umožňujú svojou variabilitou prispôsobiť sa na mieru mnohým používateľom. Kamerový systém Vám radi zriadime v hocijakej prevádzke či v rodinnom dome presne podľa Vašich požiadaviek. Odborne poradíme s výberom kamier a záznamového zariadenia.

CHCEM VEDIEŤ CENU

Porovnanie Analóg – HD-TVI – HD-CVI – IP kamier

Porovnanie kvality obrazu:

HDCVI systém

Staršia z oboch nových technológií je proprietárne technológia HDCVI (High Definition Composite Video Interface) spoločnosti Dahua. Umožňuje prenos obrazu v rozlíšení až 1080p @ 25/30/50 / 60fps. Okrem video dát prenáša po rovnakom koaxiálnom vedení aj jednosmerne audio signál a ďalej obsahuje aj obojsmerný dátový kanál (PTZ ovládanie, poplachové informácie, konfigurácia kamery z DVR). Okrem koaxiálnych káblov je možné použiť aj krútené páry (UTP, FTP / STP).  HDCVI je prenosovým štandardom HDcctv AT 2.0.

Parametre Hodnota
Rozlišenie 720p @ 60 fps
1080p @ 30 fps
Max. vzdialenosť (koax) 300 m / 3C-2V
500 m / 5C-2V
700 m / RG-6
Max. vzdialenosť (UTP) 200 m
Mix audio / video Áno
Mix analog / CVI Áno

HDTVI systém

O niečo novšia je technológia HD TVI (High Definition Transport Video Interface) od firmy Techpoint, na rozdiel od HDCVI sa jedná o otvorený štandard (firma Techpoint je výrobcom čipov, nie takisto producentom kamier / DVR ako u predchádzajúcej technológie). Základné parametre sú zhodné ako u HDCVI:

Parametre Hodnota
Rozlíšenie 720p @ 60 fps
1080p @ 30 fps
Max. vzdialenosť (koax) 300 m / 3C-2V
500 m / 5C-2V
700 m / RG-6
Max. vzdialenosť (UTP) 200 m
Mix audio / video Áno
Mix analog / CVI Áno

Túto technológiu si adoptoval rad výrobcov, napr. Hikvision, AVTECH atď. Základ technológia je zhodný pre všetkých výrobcov (tzn. Poskytnutie obrazu a videa), nekompatibilita môže nastať u dátového kanálu.

IP systémy stále majú svoje miest

IP kamery majú rad výhod, ktoré ani jedna z uvedených technológií neprekonáva. Poďme sa na ne teraz pozrieť:

 1. Vyššie rozlíšenie
  Nové analógové technológie sú obmedzené rozlíšením 1080p če je 2Mpx, IP kamery bežne dosahujú vyšších rozlíšení bez nutnosti zmeny infraštruktúry / technológie.
 2. Univerzálna vs. vyhradená infraštruktúra
  Infra štruktúru PC siete možno použiť súčasne k prenosom iných funkcionalít (myslené bežná výmena dát v rámci počítačovej siete), zatiaľ čo kabeláž u ostatných technológiách možno použiť len na vyhradené účely (video / audio / dátový kanál). Ďalej, po jednom kábli možno preniesť dáta viac IP kamier, zatiaľ čo u nových technológií ste obmedzení na jednu kameru. Tu je potrebné upozorniť, aby ste sa vyvarovali zapojenie viac kamier na rôzne páry UTP káblu, však použitie 1 kamery a DC napájanie po rovnakom UTP je možné.
 3. Iba jeden kábel
  Pri použití koaxiálneho kábla nie je u nových technológií možné napájanie kamery z rovnakého kábla.
 4. Väčšia variabilita prenosových médií
  IP kameru možno ľahko preniesť napr. Cez WiFi, u analógových HD technológií podobný hardvér doteraz chýba.
 5. Rozsiahle inštalácie
  U IP systémov je možné dosiahnuť prenosov na obrovské vzdialenosti (vďaka Internetu prakticky cez celú planétu).
 6. Variabilita pozície jednotlivých komponentov
  U IP systémov vyriešite oveľa ľahšie napr. Požiadavka na zmenu umiestnenia záznamového zariadenia.
 7. Zabezpečenie zdrojov videa
  U IP systémov je možné rôznymi spôsobmi dosiahnuť zabezpečenie proti sfalšovaniu zdroja videa. Analógové technológie touto schopnosťou nedisponujú.
 8. Vysoká spoľahlivosť záznamov
  U IP systémov možno pomocou funkcií Seamless recording (ochrana proti absencii záznamov pri výpadku spojení kamera-> NVR pomocou záznamu na SD kartu v kamere) a Failover NVR (záložný NVR preberá funkciu hlavného NVR po jeho poruche) dosiahnuť čo najvyššiu spoľahlivosť záznamového riešenia.
 9. Prehliadanie IP kamier bez záznamového zariadenia
  Prehliadanie obrazu z IP kamier nevyžaduje ďalší hardvér (záznamové zariadenie DVR). Narozdiel bez DVR nezobrazíte analógovú kameru vo Vašom telefóne či tablete.
 10. Absencia obojsmerného audia